Podręczniki na każdą kieszeń

Obowiązek kształcenia dzieci i młodzieży wymaga zakupu odpowiednich przyborów oraz materiałów edukacyjnych przez rodziców, takich jak zeszyty, długopisy czy tanie podręczniki szkolne. Wydawnictwa we współpracy ze specjalistami tworzą unikatowe zestawy wiedzy dla uczniów oraz nauczycieli, dzięki czemu usprawniają merytoryczne przygotowanie do egzaminów kończących szkołę.

Wydawnictwa działające na rynku polskim

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne założone w 1945 roku jako Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych specjalizują się w publikacji materiałów edukacyjnych, takich jak atlasy, poradniki, kursy czy karty pracy. WSiP tworzy oraz udostępnia internetowe platformy edukacyjne, dzięki którym na każdym etapie nauki młodzież szkolna oraz pedagodzy mogą rozwijać swoje umiejętności związane z przedmiotem. Kolejnym przykładem wydawnictwa dbającego o kształcenie przyszłych pokoleń jest Nowa Era, założona w 1992 roku. Może pochwalić się dużym zaufaniem rodziców, uczniów oraz nauczycieli, dzięki współpracy ze specjalistami opublikowała ponad 3 tysiące pozycji książek. Warto zaznaczyć, że Nowa Era posiada w swojej ofercie elektroniczne wersje podręczników oraz różnorodnych pomocy naukowych.  

Podręczniki dostępne dla każdego ucznia

Podręczniki znanych wydawnictw nie muszą być obciążeniem dla kieszeni rodziców. Tanie podręczniki znajdziemy w księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, dzięki czemu każdy uczeń ma dostęp do najnowszej wiedzy za niewielkie pieniądze. Przykładem takich podręczników są:

– “Biologia na czasie 2” opracowany przez Franciszka Duberta, Marię Marko-Worłowską, Ryszarda Kozika, Stanisława Krawczyka, Władysława Zamachowskiego i Adama Kulę,

– “Zrozumieć przeszłość 1” autorstwa Krzysztofa Kowalewskiego, Roberta Śniegockiego oraz Ryszarda Kuleszę.

Nowoczesny wygląd podręcznika oraz dobrze opisane tematy pozwalają na szybkie zapamiętanie potrzebnej wiedzy. Dzięki zebranym w książce ilustracjom młodzież szkolna rozwija swoją kreatywność oraz zainteresowanie przedmiotem. Podręczniki również uzupełniają wiedzę nauczycieli, dzięki temu mogą prowadzić atrakcyjne zajęcia.