Gdzie można kupić tanie podręczniki

Planuj swoje zakupy i szukaj promocji

Zależy ci na tym, żeby kupić nowe, tanie podręczniki (szybka wysyłka!)W takim razie masz kilka możliwości. Pierwszą z nich jest szukanie promocji w księgarniach internetowych i stacjonarnych. Drugą, udanie się do antykwariatu. Zdarza się bowiem, że ludzie oddają nieużywane książki, które można wówczas kupić w cenie niższej, niż w księgarniach. Dobrym pomysłem może być również szukanie podręczników na różnego rodzaju serwisach sprzedażowych, na których ludzie mogą sprzedawać np. podręczniki, które kupili przez pomyłkę.

Podręczniki z drugiej ręki – możliwość zaoszczędzenia dużej kwoty

Nie da się zaprzeczyć, że podręczniki są stosunkowo drogie. Dotyczy to przede wszystkim książek językowych, które potrafią znacząco obciążyć domowy budżet. Szczególnie w sytuacji, w której w domu jest więcej niż jedno dziecko w wieku szkolnym. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób odciążyć budżet, poszukaj książek z drugiej ręki. W wielu szkołach organizowane są tzw. giełdy podręczników, na których uczniowie ze starszych roczników sprzedają swoje podręczniki młodszym kolegom. Na takich wydarzeniach bardzo często można kupić podręczniki w bardzo dobrym stanie, w naprawdę dobrych cenach. Oprócz wydarzeń tego typu, warto szukać również w antykwariatach, w których często można znaleźć tanie podręczniki. Ciekawą opcją, którą niestety nie zawsze można wykorzystać, jest kupowanie podręczników z wyprzedzeniem, np. na rok do przodu. Wiele księgarni robi bowiem wyprzedaże zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Można wówczas spróbować kupić podręczniki na następny rok.

Porównuj oferty z różnych miejsc

Polując na tanie podręczniki, pamiętaj, że w różnych księgarniach mogą obowiązywać różne ceny. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na zakupy w konkretnym miejscu, poświęć chwilę na porównanie ofert różnych księgarni, żeby upewnić się, że wybrana przez ciebie oferta jest najbardziej opłacalna. Może się np. zdarzyć, że kupując więcej książek w jednym miejscu, zaoszczędzisz więcej, niż kupując na pierwszy rzut oka tańsze podręczniki, z różnych księgarni.