Gdzie kupić tanie podręczniki szkolne

Choć podręcznik szkolny z pozoru nie różni się zbytnio od zwykłych książek, to tak naprawdę z reguły jest on znacznie droższy od popularnych powieści fabularnych. To właśnie dlatego początek września wiąże się ze sporymi wydatkami na książki dla dziecka. Na szczęście istnieją sposoby na zakup tanich podręczników szkolnych, co pozwala oszczędzić na wyprawce szkolnej. Na dodatek nie jest to wcale tak trudne, jak ci się wydaje! Gdzie kupić tanie podręczniki szkolne i na zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

tanie podręczniki (nie zwlekaj z zakupem) szkolne – nowe czy używane?

Najpopularniejszym sposobem oszczędzania przy zakupie tanich podręczników szkolnych jest sięgnięcie po używane książki, czy to z antykwariatu, czy też od uczniów z wyższych klas. To budżetowe rozwiązanie, które faktycznie jest najtańsze, ale warto pamiętać, że książki używane przez dzieci są często w bardzo słabym stanie, a także mogą już być nieaktualne pod kątem podstawy programowej. Alternatywą są nowe tanie podręczniki szkolne zamówione w księgarni internetowej. Oferuje ona znacznie niższe ceny od księgarni stacjonarnej (rabaty sięgają nawet kilkudziesięciu procent od ceny okładkowej), a duży wybór książek pozwala oszczędzić na kosztach wysyłki. Warto jednak zamówić podręczniki jak najszybciej, bo czasami ich dostępność może być ograniczona, przez co dostawa może zająć kilka lub nawet kilkanaście dni. Mimo to księgarnia internetowa stanowi nieco droższe, ale wciąż bardzo dobre źródło tanich podręczników szkolnych.

Jak kupić tanio podręczniki szkolne?

Jeśli rozważasz skorzystanie z usług księgarni internetowej, wybierz jedną i od razu zamów wszystkie niezbędne książki. W ten sposób dodatkowo oszczędzisz na dostawie. Jeśli brakuje jedynie jednej lub dwóch książek, to możesz je zakupić w antykwariacie lub w księgarni stacjonarnej. Natomiast zakup używanych książek od uczniów ze starszych klas powinien być prosty – samorząd szkolny lub rada rodziców często organizuje tego typu wydarzenia w obrębie szkoły. Wystarczy na nie pójść, znaleźć chętnego sprzedawcę i cieszyć się tanimi podręcznikami szkolnymi.